Informace (Asylum)

16. července 2015 v 12:00 | Coralyne |  AHS: Asylum
Série: 2.
Období: říjen 2012 - leden 2013
Režie: Brad Falchuk, Ryan Murphy
Hlavní postavy: Dr. Oliver Thredson/Bloody Face (Zachary Quinto), Lana Winters (Sarah Paulson), Kit Walker (Evan Peters), Sestra Jude Martin (Jessica Lange), Sestra Mary Eunice McKann (Lily Rabe), Monsignor Timothy Howard (Joseph Fiennes), Dr. Arthur Arden (James Cromwell), Grace (Lizzie Brocheré)
Vedlejší postavy: Pepper (Naomi Grossman), Alma Walker (Britne Oldford), Teresa Morrison (Jenna Dewan-Tatum), Leo Morrison (Adam Levine), Johnny Morgan (Dylan McDermott), Anděl Smrti (Frances Conroy)

Celá série začíná v roce 1964 ve fiktivní instituci pro duševně choré, v Briarcliffu. Soustřeďuje se na životy personálu a jeho obyvatel a je zároveň prokládána záběry z přítomnosti, případné starší minulosti hlavních postav. Sestra Jude a Sestra Mary Eunice vedou Briarcliff, který byl založen Monsignorem Timothym, pevnou rukou. Několik pacientů bylo do ústavu zavřeno vlastně bezdůvodně, i na základu omylů. Ve městě řádí sériový vrah, Bloody Face (Krvavá Tvář), a z tohoto je neprávem obviněn Kit Walker. On tvrdí, že jeho ženu nezabil, ovšem že mu jeho ženu Almu odnesla neznámá inteligence z vesmíru. Novinářka Lana Wintersová se snaží napsat článek o tom, co vše se uvnitř Briarcliffu děje a je rozhodnutá jej za každou cenu dostat. Jelikož je ovšem lesbička, je i ona rovněž zavřena a jsou na ní prováděny, taktéž jako na dalších pacientech, hrůzné pokusy. Podaří se všem uprchnout a Laně napsat článek, který Briarcliff do slova a do písmene potopí?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama